Bitcoin Düşmanı Taraf mı Değiştirdi? BTC’de Ralli Hazırlıkları!

Bitcoin fiyatının son zamanlardaki çıkışı ve kurumsal kabulün artması piyasa oyuncularını heyecanlandırıyor. Hatta daha önce düşmanlık sergileyen önde gelen kişilerde bile değişikliğe neden oluyor. ABD senatörü ve sadık kripto para karşıtı Elizabeth Warren’ın Satoshi Nakamoto‘nun anısına ABD başkentinde bir bayrak dalgalandırılması için bir emir imzaladığı görüntüsü ise kafaları karıştırdı. Bu da kripto paralara karşı düşmanca tutumuyla tanıdığımız Warren’ın taraf mı değiştirdiği tartışmalarına yol açtı.

Elizabeth Warren, Bitcoin konusunda taraf mı değiştirdi?

Hayır, Blockchain endüstrisini tipik olarak düşmanlaştıran Massachusetts Demokratı ABD Senatörü Elizabeth Warren, BTC konusunda ani bir fikir değişikliğine gitmedi. Warren, Senato’da Blockchain’in en sert eleştirmenlerinden biri olarak ortaya çıktı. Dahası, geçen yılki Dijital Varlık Kara Para Aklamayı Önleme Yasası gibi finansal kurumların Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde işlem yapmasını engellemeyi amaçlayan yasa tasarılarına öncülük etti.

Senatörün Bitcoin karşıtı sicili göz önüne alındığında, bu hafta Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun onuruna ABD Kongre Binası üzerinde bir bayrak dalgalandırılmasını emreden resmi bir emri imzalaması sürpriz oldu. Bitcoin topluluğu bu haber üzerine hemen harekete geçerek X’te tartışmaları körükledi. Ayrıca, Bitcoin Magazine‘den Warren’ın “Bitcoin’i aniden kucaklamasını” kutlayan bir makaleyi yeniden dolaşıma soktu.

Hafiyeler olayın sırrını hemen çözdü!

Ancak biraz daha yakından baktığımızda, bu gelişmenin farklı yüzü ortaya çıktı. Çünkü, BTC destekçilerinin yaptığı zekice bir numaradan biraz daha fazlasıydı. Bazı saf yorumcular Warren’ın “onayını” kutlamaya bile başladı. Bununla birlikte, sosyal medya hafiyeleri olayın perde arkasını hemen çözdü. Herkesin bir ücret karşılığında Senatörün web sitesinde bir form doldurarak, ABD Kongre Binası üzerinde bir bayrak dalgalandırabileceğine dikkat çekti.

Bitcoin Magazine’in Warren’ı nihayet “turuncu renkli ışığı gördüğü” için öven (turuncu Bitcoin logosuna bir gönderme) makalesinden çıkarılacak bir sonuç varsa, o da senatörün ofisinin bayrak talep formuna yapılan başvuruları denetleme konusunda kesinlikle ifade özgürlüğü yaklaşımını benimsediği olabilir. Bitcoin Magazine, konuya ilişkin bir açıklama yapmadı.

Analist: Bitcoin halving öncesi ralliye hazır!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Bitcoin’in fiyatı son 24 saat içinde 52.000 doları aştı. Böylece, piyasanın halving öncesi bir ralliye işaret eden koşullara girdiğini gösterdi. Bitfinex Türev Ürünler Başkanı Jag Kooner, son fiyat hareketlerini değerlendirdi. Kooner, “Mevcut piyasa hareketi, önceki BTC döngülerindeki bir eğilim olan halving öncesi ralliyle uyumlu,” dedi. Kooner, tarihsel olarak bu rallilerin halving olayından yaklaşık sekiz hafta önce başladığını belirtti. Ayrıca analist, şu hususların altını çizdi:

Bu ralli, fiyatları önceki döngünün en yüksek seviyelerinin ötesine taşıma potansiyeline sahip. Zira geçtiğimiz hafta, büyük ölçüde spot Bitcoin ETF girişlerinin etkisiyle, Bitcoin’in trilyon dolarlık bir varlık olarak yeniden ortaya çıkışına işaret etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x