Cumhuriyet’e ilk kadın Genel Yayın Yönetmeni

Eski Genel Yayın Yönetmeni Tuncay Mollaveisoğlu, “para karşılığı manipülatif haber” iddiasıyla ilgili kaleme aldığı yazının gazetede yayımlanmadığını ifade etmişti. Cumhuriyet ise yaptığı açıklamada, Mollaviesoğlu’nun gazeteye “uyum sağlayamadığı”nı savunmuştu. 15 Haziran’da yayımlanan gazetenin künyesinde ismi yer almayan Mollaveisoğlu ise görevden alındığını açıklamıştı.

Cumhuriyet gazetesi “yeni görevlendirmeler” başlığıyla yayımladığı açıklamayla, Mollaveisoğlu’nun görevden alınmasından sonra boşta olan Genel Yayın Yönetmenliği’ne Mine Esen’in getirildiğini duyurdu. Gazete, Genel Yayın Koordinatörlüğü’ne ise Hakan Akarsu’nun getirildiğini açıkladı.

Gazete “yeni görevlendirmeler” açıklamasında, “Atatürk’ün adını koyduğu, dünyanın en köklü gazetelerinden Cumhuriyet’te Genel Yayın Yönetmenliği’ne Mine Esen getirildi. Uzun yıllar Dış Haberler Servisi’ni yöneten Esen, Cumhuriyet’in ilk kadın genel yayın yönetmeni oldu. Genel Yayın Koordinatörlüğü’ne de Hakan Akarsu getirildi” ifadelerine yer verdi.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x