Sokak röportajında şeriatı savunan kadın gündem oldu

Halk Mikrofonu kanalının yaptığı sokak röportajında bir vatandaş, devletin dini olmaz denmesine sinirlenerek Allah’a şirk koşulduğunu iddia etti. Türkiye’nin Cumhuriyet’le yönetildiği ve laik bir devlet olduğuna söylenmesine sinirlenen vatandaş, ‘Öyle bir şey yok’ diyerek bağırdı. Sureden örnek veren vatandaş, ‘Allah’ın ayetleriyle hükmetmeyenler kafirlerin kendileridir’ diyerek Türkiye’nin bir İslam devleti olduğunu söyledi.

Osmanlı’nın şeriatla yönetilirken 7 asırda sadece 20 cinayet olduğunu söylenen vatandaş, şu an Türkiye’de şeriat olmadığı için kadın cinayetlerinin arttığını iddia etti. Muhabirin, çarşafa girdiğini söyleyen vatandaşa ‘senin tercihin’ dediğinde hak veren başka bir vatandaşa dönerek, ‘Abla inkar ediyorsun, dinden çıkıyorsun’ dedi. Çarşafa girmenin kendi tercihi olmadığını söyleyen kadın bir ayette geçen cilbabın farz olduğu için çarşafa girdiğini söyledi.

Tartışmanın devamında devletin dinin olmadığını tekrarlayan muahbire vatandaş, ‘Devletin dini olmaz ne demek biliyor musunuz. Senin şu anda yaşamını nefes almanı sağlayan Allah’ı inkar etmektir.’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x