Tarikat Liderine Arazisini Bağışlayan, Meyveyle Beslenip Aşırı Zayıflayan Alanyaspor’un Transferi Pione Sisto!

Football Manager oynayanların yakından bildiği Pione Sisto, 2023-2024 sezonunda Türkiye’de forma giyecek. Alanyaspor, Danimarka’da Midtjylland forması giyen Pione Sisto’yu kadrosuna kattığını duyurmasıyla birlikte 28 yaşındaki Ugandalı oyuncunun sıra dışı yönlerinden bahsetmek istedik. 

Ayrıntılara birlikte bakalım.

Danimarka Milli Takım formasını 26 kez giyen Uganda asıllı Pione Sisto, futbolculuk yetenekleri bakımından tartışılmaz birisi.

Piyasa değerinin 15 milyon euro olduğu zamanlarda İspanyol ekibi Celta Vigo’nun formasını giyiyor ve sahada ortaya koyduklarıyla herkesin dikkatini çekiyordu.

Daha sonra Sisto, Danimarka’nın Midtjylland kulübüne transfer oldu ve başarılı sezonlar geçirdi. ismi ise son zamanlarda ilginç olaylarla anılmaya başlamıştı.

Sisto, Portekiz’deki geniş arazisini egemen bir devlet olmak isteyen “Ruhani filozof” Água Akbal Pinheiro’nun kullanımına sundu.

Celto Vigo’da oynarken 21 gün boyunca sadece meyveyle beslenerek korkutucu derecede zayıflayınca herkesi endişelendirmişti.

Tarikat lideri Água Akbal Pinheiro, geçtiğimiz ay eşi ve çocuklarının Portekiz devleti tarafından kaçırıldığını iddia etmişti.

Pineal Krallığı’nı Pione Sisto’nun arazisine kuran Água Akbal Pinheiro’nun yüzlerce üyesi bulunuyor.

Pione Sisto, geleneklerine bağlı bir isim olarak biliniyor. Portekiz’de satın aldığı 4,7 hektarlık bir araziyi ise ruhani liderin amaçları için kullanılacak olması kafaları karıştırıyor.

Pione Sisto 2022 yılında kadro dışı kalmıştı. Danimarka takımının spor direktörü Svend Graversen yaptığı açıklamada şunları söylemişti.

“Pione ile iletişim kurmakta zorlandık ve bu yüzden çevresiyle diyalog kurmak zorunda kaldık, ancak bu da zor oldu.”

Pandemi döneminde kuralları hiçe sayan Sisto, sokağa çıkma yasağı olan günlerde canlı yayın açarak Danimarka’ya gitmişti.

Pione Sisto futbol sahalarındaki ilginç birisi. Bakalım Alanya havası Sisto’ya iyi gelecek mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x