Inside Out 2’den heyecan verici fragman

Pixar’ın sevilen filmi Inside Out’ın devamı olan Inside Out 2, Super Bowl sırasında yayınlanan bir teaser ile birlikte izleyiciyi yeniden Riley’nin zihniyle ve hokey maçı sırasında yaşadığı duygusal maceralarla buluşturuyor. İlk filmde tanıştığımız neşe, üzüntü, öfke, korku ve iğrenme gibi tanıdık duygular bu kez de karşımıza çıkıyor. Ancak duygu konsolunun turuncuya dönmesiyle birlikte yeni bir duygu karakteri olan Kaygı da sahneye çıkıyor. Riley, hoş geldin Kaygı!

Önceki fragmana göre, Kaygı’nın yanı sıra ergenliğin getirdiği birkaç tatsız duygu da hikayeye dahil olacak gibi görünüyor. Afişin alt kısmında beliren küçük gözler, henüz tanışmadığımız yeni duygulara işaret ediyor. Ergenlik döneminin getirdiği zorluklar düşünüldüğünde, bu yeni duyguların neler olabileceği konusunda her şey mümkün.

Amy Poehler, Phyllis Smith ve Lewis Black, Neşe, Üzüntü ve Öfke rollerine geri dönerken, Tony Hale ve Liza Lapira Korku ve İğrenme karakterlerini canlandırıyor. Maya Hawke ise Kaygı karakteriyle kadroya yeni katılan isimlerden. Kelsey Mann’ın yönetmenliğini üstlendiği Inside Out 2, Monsters University ve The Good Dinosaur gibi filmlerde hikaye süpervizörlüğü yapmış bir isim. Film, 14 Haziran’da sinemalarda izleyiciyle buluşacak.

İlk film hakkında bilmeniz gerekenler!

“Inside Out” (Ters Yüz), Pixar Animation Studios tarafından üretilen ve 2015 yılında yayınlanan, yönetmenliğini Pete Docter ve Ronnie del Carmen’in üstlendiği bir animasyon filmidir. Film, genç bir kız olan Riley’nin zihninde yaşayan ve onun duygularını temsil eden beş ana karakter; Neşe, Üzüntü, Öfke, Korku ve İğrenme üzerine odaklanır. Riley, Minnesota’dan San Francisco’ya taşınmak zorunda kaldığında, bu duygular onun yeni hayatına uyum sağlamasında önemli roller oynarlar.

Neşe, her zaman Riley’nin mutlu olmasını isterken, diğer duygular farklı durumlar için ön plana çıkar. Riley’nin hayatındaki büyük değişiklik, duygu merkezinde bir dengesizliğe neden olur ve Neşe ile Üzüntü, yanlışlıkla zihinsel merkezden uzaklaşır. Bu durum, Riley’nin duygusal dengesini bozar ve geriye kalan duygular Öfke, Korku ve İğrenme’nin kontrolü ele almasına neden olur.

Neşe ve Üzüntü’nün, Riley’nin zihninde bir maceraya atılarak eski haline dönmeleri gerekmektedir. Bu süreçte, Riley’nin çocukluğundan kalma anıları, hayal gücü ve kişilik adaları gibi zihinsel yapılarla karşılaşırlar. Film, Neşe’nin Üzüntü’nün de Riley’nin sağlıklı bir psikolojiye sahip olması için ne kadar önemli olduğunu anlaması ile doruğa ulaşır.

“Inside Out”, duyguların insan zihnindeki karmaşıklığını ve önemini, aynı zamanda büyüme ve değişimle başa çıkmanın zorluklarını yaratıcı bir şekilde ele almasıyla övgü toplamıştır. Film, izleyicilere duygusal zekanın önemini ve zor zamanlarda bile üzüntünün, mutluluğun bir parçası olabileceğini hatırlatır. Pixar’ın bu başyapıtı, hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından sevilmiş ve duygusal derinliği, görsel zenginliği ve mizahi unsurları ile eleştirmenlerden yüksek notlar almıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x